Hostelworld.com

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

Oświadczenie o prywatności i bezpieczeństwie Hostelworld.com

Hostelworld.com Limited ("Hostelworld") obsługuje stronę internetową, stronę mobilną, aplikację na telefony komórkowe i moduł rezerwacji Hostelworld.com, który stanowi integralną część serwisów internetowych stron trzecich (wspólnie nazywane "Witrynami Hostelworld"). Niniejsze oświadczenie o prywatności określa praktyki prywatności i ochrony oraz stanowi część Warunków i postanowień, które mają zastosowanie do użytkowania Witryn Hostelworld. Należy pamiętać, że korzystając z modułu rezerwacji w serwisach internetowych stron trzecich, niniejsze oświadczenie o prywatności odnosi się wyłącznie do zbieranych przez nas informacji podczas korzystania z modułu rezerwacji, a nie do danych zbieranych lub przechowywanych przez operatora serwisu internetowego strony trzeciej.

Hostelworld zajmuje się przetwarzaniem internetowych rezerwacji hosteli od 1999 roku i bezpieczeństwo transakcji internetowych oraz danych kart kredytowych naszych klientów zawsze było naszym najważniejszym priorytetem. Nadal będziemy oferowali naszym klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa dostępny dla transakcji internetowych i mamy nadzieję, że dzięki temu będą czuli się bezpiecznie dokonując u nas rezerwacji.

Hostelworld zdaje sobie sprawę, że niektóre osoby mają wątpliwości co do podawania swoich danych osobowych przez Internet w witrynach internetowych lub aplikacjach. Poniżej znajduje się wytłumaczenie jak używamy informacji użytkowników i jak chronimy ich prywatność. Hostelworld i spółki stowarzyszone szanują i chronią prawo do prywatności w odniesieniu do interakcji z Witrynami Hostelworld. Wszelkie informacje przekazane przez użytkownika do Hostelworld, za pośrednictwem Witryn Hostelworld lub w inny sposób, będą traktowane zgodnie z postanowieniami irlandzkich ustaw o ochronie danych z 1988 r. i 2003 r. i/lub ze zmienionym lub zastąpionym prawodawstwem jakie od czasu do czasu może przyjąć Irlandia.

Informacje Wymagane Do Przetworzenia Rezerwacji

Musimy uzyskać pewne informacje od użytkownika, które umożliwią nam przetworzenie jego rezerwacji w imieniu dostawcy usług turystycznych. Obejmuje to imię i nazwisko, narodowość, płeć (lub płeć grupy, do której użytkownik należy), numer telefonu i adres email. W związku z tym, że potwierdzamy rezerwację w czasie gdy użytkownik odwiedza Witrynę Hostelworld, konieczne jest podanie danych karty kredytowej lub debetowej, co umożliwi nam zagwarantowanie zakwaterowania po wpłacie kaucji.

Kto Ma Dostęp Do Informacji

Mamy obowiązek przesyłania informacji użytkownika do dostawcy usług turystycznych u którego zarezerwował usługi turystyczne, tak by dostawca usług turystycznych wiedział kim jest użytkownik i kiedy skorzysta z jego usług turystycznych. Przekazujemy mu następujące dane użytkownika: imię i nazwisko, narodowość, płeć (lub płeć grupy, do której użytkownik należy), numer telefonu i adres email, dane karty kredytowej i oczywiście szczegóły rezerwacji. Dostawca usług turystycznych musi otrzymać te informacje, aby przyjąć potwierdzoną rezerwację użytkownika. Wszyscy dostawcy usług turystycznych w imieniu których zapewniamy rezerwację wyrazili zgodę na warunki i zasady Hostelworld oraz zaakceptowali niniejszą politykę prywatności.

Możemy również przekazać dane osobowe użytkownika dostawcom usług stron trzecich, którzy przetwarzają je w naszym imieniu, umożliwiając nam zapewnianie najlepszych usług użytkownikom. Na przykład, korzystamy z różnych technologii udostępnionych przez Google, w tym z ich Map oraz produktów analitycznych w celu udoskonalania Witryn Hostelworld. Poniższe witryny internetowe określają politykę prywatności Google w odniesieniu do tych usług http://www.google.com/policies/privacy/partners/ i http://www.google.com/policies/privacy/.

Przekazujemy informacje osobowe wyłącznie zaufanym dostawcom usług stron trzecich zgodnie z naszymi zobowiązaniami na mocy irlandzkich ustaw o ochronie danych z 1988 r. i 2003 r.

Bezpieczeństwo

Wszystkie informacje osobowe przesyłane między urządzeniem użytkownika a Witrynami Hostelworld są szyfrowane korzystając z TLS. Nasz certyfikat TLS jest zapewniany przez GlobalSign. Ma to na celu zapewnienie, że informacje są przesyłane w bezpieczny sposób i nie mają do nich dostępu strony trzecie.

Użytkownik powinien zdawać sobie sprawę, że przechodząc do innej witryny internetowej z Witryn Hostelworld, Hostelworld nie ma żadnej kontroli nad taką witryną internetową. W związku z tym, Hostelworld nie może gwarantować, że podmiot kontrolujący taką witrynę internetową będzie szanować prywatność użytkownika w taki sam sposób jak Hostelworld.

Jak Używamy Informacji

Dodatkowo do używania i ujawniania informacji wymaganych, kiedy użytkownik korzysta z naszych usług turystycznych I przetwarzania danych (jak opisano powyżej), używamy adresu email użytkownika, aby przesłać mu potwierdzenie rezerwacji, wysłać emaile z przypomnieniem przed podróżą, email z przypomnieniem o wystawieniu recenzji na temat ostatniego zakwaterowania lub od czas do czasu, aby poinformować użytkownika o nowych funkcjach dostępnych w Witrynach Hostelworld. Nasze emaile potwierdzające rezerwację i przypomnienia przed podróżą mogą zawierać reklamy w formie banerów. Z numeru telefonu użytkownika korzystamy wyłącznie, gdy musimy się z nim bezzwłocznie skontaktować, jeśli pojawił się problem z rezerwacją. W sytuacjach, gdy użytkownik skontaktuje się z nami, aby o coś zapytać, skorzystamy z danych kontaktowych by odpowiedzieć na jego pytanie.

Jeśli wyrazisz zgodę będziemy wysyłali Ci wiadomości email z informacjami, które naszym zdaniem mogą Cię zainteresować. Może to obejmować nasz regularnie publikowany e-newsletter, oferty specjalne, wskazówki dla podróżnych, ankiety dla klientów i informacje na temat produktów i usług oferowanych przez nas lub naszych wybranych partnerów. Jeśli ustawienia w Twoim urządzeniu zezwalają na wysyłanie powiadomień, będziemy również wysyłali powiadomienia aplikacji zawierające podobne informacje. Możesz w dowolnym momencie zrezygnować z otrzymywania emaili klikając link zawarty w wiadomości email i z powiadomień aplikacji zmieniając ustawiania powiadomień dla aplikacji.

Podejmujemy rozsądne kroki mające na celu zapewnić, że informacje użytkownika są odnośne do ich przeznaczonego zastosowania oraz że są dokładne i aktualne. Każdy zarejestrowany użytkownik Hostelworld.com, może w dowolnym momencie uzyskać dostęp i zaktualizować swoje informacje kontaktowe, osobowe, preferencje i subskrypcje odwiedzając swoje konto w witrynie Hostelworld.com. Przesłane przez użytkownika informacje pomagają nam zapewniać, że emaile są bardziej przydatne, ciekawe i interesujące dla użytkownika.

Używamy ciasteczek i znaczników pikselowych w Witrynach Hostelworld i w naszych emailach zgodnie z naszym Regulaminem dotyczącym ciasteczek dostępnym tutaj.

Czasem możemy przekazać statystyki na temat naszych klientów stronom trzecim, takim jak hotele i inne agencje. Tego typu statystyki nigdy nie zawierają informacji umożliwiających identyfikację użytkownika.

Nie sprzedamy ani nie wypożyczymy informacji osobowych użytkownika stronom trzecim dla celów marketingowych bez jego uprzedniej zgody.

Reklama Celowana

Chcemy ułatwić naszym użytkownikom korzystanie z możliwości związanych z podróżami oferowanymi w naszych Witrynach Hostelworld. Współpracujemy z naszymi partnerami reklamowymi starając się zapewnić, że kiedy pojawia się reklama marki Hostelworld jest ona odnośna i interesująca dla użytkownika. Odnosi się to do reklam wyświetlanych w witrynach należących do Hostelworld (w tym Witryny Hostelworld, maile Hostelworld oraz witryny internetowe należące do stron trzecich). Jest to możliwe, ponieważ zezwalamy naszym reklamodawcom stron trzecich zbierać informacje nieidentyfikujące na temat wizyty użytkownika w Witrynach Hostelworld, takie jak strony, które odwiedził w Witrynach Hostelworld oraz lokalizacje, którymi wydaje się być zainteresowany. Udostępniamy również reklamodawcom stron trzecich informacje nieidentyfikujące, które zbieramy na temat użytkownika w czasie, gdy korzysta z Witryn Hostelworld, aby wyświetlać wyłącznie reklamy odnośne dla niego. Możemy również wykorzystać te informacje, aby uniknąć wyświetlania reklam dla użytkownika w witrynach internetowych stron trzecich, jak Facebook i Twitter, jeśli uznamy, że użytkownik nie będzie nimi zainteresowany.

Dzieląc się informacjami z reklamodawcami stron trzecich, zawsze zapewniamy, że robimy to zgodnie z naszymi zobowiązaniami na mocy praw ochrony danych. Możemy użyć technologii, takich jak „haszowanie”, aby zapewnić, że nie udostępniamy naszym dostawcom usług stron trzecich danych osobowych użytkownika. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego jak nasi dostawcy usług reklamowych stron trzecich zbierają informacje na temat użytkowania Witryn Hostelworld przez użytkowników, należy zapoznać się z treścią naszego Regulaminu dotyczącego ciasteczek, który jest dostępny tutaj.

Niektórzy z naszych partnerów reklamowych stron trzecich zwracają się do nas o poinformowanie naszych użytkowników o ich politykach prywatności. Polityki te są dostępne odwiedzając poniższe linki:

Facebook

Twitter

Google

TWOJE KONTO HOSTELWORLD

Rezerwacja w Witrynach Hostelworld wiąże się z automatycznym założeniem konta. Konto umożliwia przeglądanie, zmianę lub anulowanie rezerwacji oraz może zawierać funkcje umożliwiające kontaktowanie się z innymi podróżnymi, wystawianie recenzji, wysłanie zdjęć, dzielenie się wskazówkami dla podróżnych i planowanie przyszłych podróży.

Po dokonaniu pierwszej rezerwacji w Witrynach Hostelworld otrzymasz szczegóły dotyczące konta Hostelworld czyli nazwę użytkownika i hasło. Możesz w dowolnym momencie zmienić nazwę użytkownika, hasło i dane osobowe logując się na swoje konto.

Domyślne i automatyczne ustawienie profilu na koncie Hostelworld to ustawienie Prywatne. Możesz zmodyfikować to ustawienie profilu w dowolnym momencie logując się na swoje konto. Istnieją trzy rodzaje ustawień profilu dostępnych dla konta Hostelworld: dostęp prywatny (nikt nie ma wglądu do profilu), dostęp publiczny (wszyscy mają wgląd do profilu) lub dostęp dla znajomych (wyłącznie określeni znajomi mają wgląd do profilu).

Wybierając dla konta ustawienie „dostęp publiczny” lub „dostęp dla znajomych” obok wszystkich przesłanych recenzji będzie wyświetlała się nazwa użytkownika. Wybranie ustawienia „dostęp prywatny” dla konta spowoduje, że wszelkie wysłane recenzje będą pojawiały się jako anonimowe.

Recenzje

Oferujemy naszym użytkownikom możliwość publikowania recenzji zakwaterowania zarezerwowanego za pośrednictwem Witryn Hostelworld. Recenzje napisane przez użytkowników mogą zostać umieszczone w Witrynach Hostelworld lub w wybranych witrynach partnerskich.

Testowanie Serwisu Internetowego

Korzystamy z różnych technologii, które umożliwiają nam testowanie działania Witryn Hostelworld i udoskonalanie naszych usług. Więcej informacji na ten temat tego typu testów można znaleźć: tutaj

Prawo Dostępu I Zmiany

Użytkownik ma prawo zwrócić się o uzyskanie kopii informacji, które posiadamy na jego temat (za co możemy naliczyć niewielką opłatę) oraz do poprawienia błędów w tych informacjach. Aby skorzystać z któregoś z powyższych praw należy się z nami skontaktować wysyłając email na: customerservice@hostelworld.com.

Ograniczenie I Zwolnienie Z Odpowiedzialności

Hostelworld, jego dyrektorzy, pracownicy i pośrednicy, podmioty stowarzyszone lub inni przedstawiciele i ich partnerzy oraz spółki zależne będą zwolnieni z wszelkiej odpowiedzialności w związku z dowolnymi roszczeniami, nagłymi wypadkami, żądaniami, podstawami powództwa, szkodami, stratami, kosztami, w tym między innymi, uzasadnione honoraria prawników i koszty postępowania, wynikającymi lub związanymi z wykorzystaniem i/lub rozpowszechnianiem informacji osobowych użytkownika zgodnie z niniejszą polityką prywatności i za zgodą użytkownika.

Zmiana Oświadczenia O Prywatności I Bezpieczeństwie

Hostelworld zastrzega sobie prawo by według własnego uznania zmieniać niniejsze Oświadczenie o prywatności i bezpieczeństwie w dowolnym momencie. Użytkownik powinien regularnie sprawdzać czy nie wprowadzono zmian do polityki prywatności. W przypadku, gdy takie zmiany w poważnym stopniu zmieniałyby sposób użytkowania przez nas dowolnych danych osobowych, konieczne będzie uzyskanie uprzedniej zgody użytkownika przed ich zatwierdzeniem.

Mobilna aplikacja Hostelworld

Rezerwuj w dowolnym miejscu i czasie korzystając z nowej aplikacji mobilnej Hostelworld

Wyszukuj i rezerwuj wybierając z ponad 36 000 obiektów noclegowych w ponad 170 krajach z dowolnego miejsca.

Zaloguj Się, Aby Otrzymywać Biuletyn

Wysyłamy Twoje dane

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera!

Subskrybuj nasz newsletter, aby otrzymywać najlepsze oferty zakwaterowania i nowości bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

×