Hostelworld.com
HostelBookers Logo

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

Oświadczenie dotyczące Prywatności i Bezpieczeństwa Hostelworld.com

Hostelworld.com przetwarza rezerwacje hosteli online od 1999 roku a bezpieczeństwo transakcji internetowych i kart kredytowych naszych klientów to nasz priorytet.

Nadal będziemy oferować naszym klientom najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa transakcji internetowych i mamy nadzieję, że zapewniamy dzięki temu Państwa spokój podczas dokonywania rezerwacji.

Wszystkie poufne informacje wymieniane pomiędzy komputerem a naszą stroną są szyfrowane przy użyciu protokołu SSL. Certyfikat SSL przyznawany jest przez GlobalSign. Gwarantuje on, że informacje są przesyłane w sposób bezpieczny i nie są dostępne dla osób trzecich.

SZYFROWANIE STRONY

Hostelworld.com wykorzystuje technologię o nazwie SSL (Secure Sockets Layer). SSL to zestaw zasad przestrzeganych przez komputery połączone z Internetem.
Szyfrowanie - Zasady te obejmują szyfrowanie, które chroni przed podsłuchem
Integralność danych - Integralność danych, zapewniającą nienaruszalność komunikacji podczas transmisji oraz
Uwierzytelnianie - uwierzytelnianie, sprawdzające czy strona otrzymująca komunikat jest stroną, za którą się podaje.

JAK DZIAŁA SZYFROWANIE

Istnieją dwa poziomy szyfrowania: 40-bitowe i 128-bitowe. W przypadku szyfrowania 40-bitowego, istnieją miliardy możliwych kluczy do odczytania zakodowanych informacji, a tylko jeden z nich działa. Osoba chcąca przechwycić informacje musiałaby znaleźć odpowiedni klucz - zadanie prawie niemożliwe. W przypadku 128-bitowego szyfrowania, istnieje 300 miliardów bilionów razy więcej kluczy w porównaniu z szyfrowaniem 40-bitowym. Dla osoby nieupoważnionej znalezienie odpowiedniego klucza jest praktycznie niemożliwe, nawet jeśli posiada ona najlepszy komputer.

Jeśli będą Państwo chcieli rozpocząć przesyłanie informacji do strony niekorzystającej z protokołu SSL, przeglądarka Państwa o tym ostrzeże. Protokół SSL chroni komunikację podczas transmisji. W związku z uwierzytelnianiem, bezpieczne serwery są wolniejsze niż zwykłe serwery dostarczające pliki. Dlatego protokół SSL jest używany tylko podczas transmisji informacji poufnych w internecie.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Hostelworld.com zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy bez wahania wprowadzają swoje dane osobowe na stronach internetowych. Poniżej wyjaśniamy jak korzystamy z Państwa danych oraz w jaki sposób chronimy Państwa prywatność. Hostelworld.com oraz spółki stowarzyszone szanują i chronią prawo do prywatności w odniesieniu do interakcji z tą stroną internetową. Wszelkie informacje przekazywane Hostelworld.com za pośrednictwem tej strony internetowej lub w inny sposób będą traktowane zgodnie z warunkami irlandzkiej Ustawy o ochronie danych z 1988 i 2003 r. oraz/lub zmianami lub wymienionymi przepisami przyjętymi w Irlandii od czasu do czasu.

INFORMACJE WYMAGANE W CELU DOKONANIA REZERWACJI

W celu przetworzenia Państwa rezerwacji w imieniu dostawcy usług turystycznych, wymagamy od Państwa pewnych informacji. Obejmują one imię i nazwisko, narodowość, płeć (lub płeć grupy podróżnych), numer telefonu i adres e-mail. Ponadto, ponieważ potwierdzamy rezerwację, gdy znajdują się Państwo na stronie, potrzebujemy szczegółów karty kredytowej lub debetowej, dzięki czemu możemy zagwarantować rezerwację miejsc w momencie wpłaty zaliczki.

JAK WYKORZYSTUJEMY PAŃSTWA DANE

Jesteśmy zobowiązani do wysyłania Państwa danych do dostawcy usług turystycznych, u którego zarezerwowali Państwo usługi turystyczne, aby wiedzieli oni kim Państwo są i kiedy będą Państwo korzystać z ich usług turystycznych. Podajemy imię i nazwisko, narodowość, płeć (lub płeć grupy podróżnych), numer telefonu, adres e-mail, dane karty kredytowej i oczywiście szczegóły rezerwacji. Dostawca usług turystycznych wymaga tych informacji, aby zaakceptować potwierdzoną rezerwację. Wszyscy dostawcy usług turystycznych, w których imieniu umożliwiamy rezerwacje zaakceptowali warunki Hostelworld.com oraz niniejszą politykę prywatności.

BEZPIECZEŃSTWO

Wszystkie poufne informacje wymieniane pomiędzy komputerem a naszą stroną są szyfrowane przy użyciu protokołu SSL. Certyfikat SSL przyznawany jest przez GlobalSign. Gwarantuje on, że informacje są przesyłane w sposób bezpieczny i nie są dostępne dla osób trzecich.
Należy mieć świadomość, że w przypadku dostępu do innej strony internetowej z tej strony, Hostelworld.com nie ma kontroli nad innymi stronami. Zatem Hostelworld.com nie może zagwarantować, że podmiot kontrolujący tą witrynę będzie traktował Państwa prywatność tak jak Hostelworld.com.

JAK WYKORZYSTUJEMY INFORMACJE

Oprócz wykorzystania i ujawniania informacji wymaganych podczas korzystania z naszych usług turystycznych oraz przetwarzania danych (zgodnie z opisem powyżej), Państwa adres e-mail wykorzystywany jest w celu wysyłania Państwu potwierdzenia rezerwacji, wiadomości z przypomnieniem przed podróżą, wiadomości z przypomnieniem o wystawieniu recenzji obiektu, w którym byli Państwo ostatnio zakwaterowani lub, od czasu do czasu w celu poinformowania Państwa o nowych funkcjach w witrynie Hostelworld.com. Potwierdzenie rezerwacji i e-mailowe przypomnienie przed podróżą może zawierać baner reklamowy. Państwa numeru telefonu używamy wyłącznie w celu jak najszybszego kontaktu w przypadku problemu z rezerwacją. Jeśli Państwo kontaktują się z nami z zapytaniem, korzystamy z Państwa danych kontaktowych w celu odpowiedzi na zapytanie. W przypadku zakupu przewodnika cyfrowego Lonely Planet na Hostelworld.com, upoważniają Państwo Hostelworld.com do przekazania adresu e-mail oraz kraju zamieszkania firmie Lonely Planet w celu dostarczenia przewodnika cyfrowego Lonely Planete zakupionego od Lonely Planet.

W przypadku korzystania z Quick Search w celu otrzymania wyceny od jednego z dostawców usług turystycznych będących naszym partnerem, upoważniają Państwo Hostelworld.com do podania pewnych informacji wprowadzonych przez Państwa tym partnerom. Informacje te nie będą zawierały danych osobowych.

Zgadzając się na zostanie abonentem Hostelworld.com::> zgadzają się Państwo również na otrzymywanie biuletynów oraz innych wiadomości promocyjnych od Hostelworld.com oraz powiązanych stron internetowych obsługiwanych przez Hostelworld.com Limited. Wiadomości promocyjne będą zawierały informacje o powiązanych interesujących dla Państwa usługach oferowanych przez Hostelworld.com Limited. Mają Państwo możliwość anulowania subskrypcji tych biuletynów oraz innych wiadomości promocyjnych w momencie subskrypcji oraz w każdej przesyłanej wiadomości e-mail.

Podejmujemy odpowiednie kroki, aby zapewnić, że otrzymywane informacje są istotne, dokładne oraz aktualne. Jako zarejestrowany abonent Hostelworld mogą Państwo uzyskać dostęp oraz aktualizować dane kontaktowe, ustawienia osobiste oraz wybór subskrypcji e-mailowych w każdej chwili wchodząc na zakładkę MyAccount na stronie MyWorld na Hostelworld.com.

Podane informacje pomogą nam zapewnić, że wysyłane wiadomości e-mail są użyteczne, ciekawe oraz istotne Używamy cookies i znaczników pikselowych na naszej stronie internetowej, w aplikacjach do telefonów komórkowych oraz w naszych e-mailach zgodnie z naszą polityką Cookie, która jest dostępna tutaj.

W ustawieniach wyszukiwarki można wyłączyć użycie ciasteczek. Uzyskując dostęp oraz korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień ciasteczek wyszukiwarki, zgadzają się Państwo na korzystanie z ciasteczek.

Jeśli zdecydują się Państwo na udział w naszym programie Członek zdobywa członka, wykorzystamy wyłącznie informacje o znajomych, których Państwo polecili aby zaprosić ich do subskrypcji naszego biuletyny oraz ofert e-mailowych, a jeśli dokonają oni subskrypcji, również w innych celach o których zostaną oni poinformowani w momencie subskrypcji.

Od czasu do czasu możemy podawać informacje statystyczne o naszych klientach osobom trzecim, na przykład hostelom lub przedstawicielom. Te informacje statystyczne nie będą zawierały danych osobowych umożliwiających identyfikację.

Nie sprzedajemy, ani nie wypożyczamy twoich danych osobowych stronom trzecim dla celów marketingowych bez uprzedniego uzyskania twojej zgody.

Reklama celowana

Chcemy ułatwić ci korzystanie z ofert związanych z podróżami prezentowanych w naszym serwisie internetowym. Współpracujemy z naszymi partnerami do spraw reklamy, aby zadbać o to, że kiedy pojawia się reklama Hostelword jest ona dostosowana do ciebie i twoich zainteresowań. Ma to zastosowanie do reklam pojawiających się w serwisie Hostelword, w emailach Hostelword i w serwisach stron trzecich. Jest to możliwe, ponieważ pozwalamy reklamodawcom stron trzecich zbierać informacje nieidentyfikujące na temat twojej wizyty w naszym serwisie, takie jak zakładki, które odwiedzasz oraz miejsca, którymi wydajesz się zainteresowany. Przekazujemy również reklamodawcom stron trzecich informacje nieidentyfikujące, które zbieramy o tobie podczas wizyty w naszym serwisie, aby wyświetlać wyłącznie reklamy odnośne do ciebie. Możemy również wykorzystać tego typu informacje, aby uniknąć wyświetlania reklam w serwisach stron trzecich, takich jak Facebook i Twitter, jeśli uważamy, że cię nie zainteresują.

Dzieląc się informacjami na twój temat ze stronami trzecimi zawsze zapewniamy, że odbywa się to zgodnie z naszymi zobowiązaniami na mocy przepisów dotyczących ochrony danych. Możemy wykorzystać technologie takie jak oznaczanie symbolami, aby zadbać o to, że nie przekazujemy stronom trzecim zapewniającym nam usługi, danych osobowych. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego jak nasze strony trzecie zapewniające usługi reklamowe zbierają dane dotyczące twojego korzystania z naszego serwisu internetowego, przejrzyj naszą politykę dotyczącą ciasteczek, dostępną tutaj.

Niektórzy z naszych partnerów do spraw reklamy zwracają się do nas o poinformowanie naszych użytkowników o ich politykach prywatności. Tego typu polityki są dostępne pod poniższymi linkami:

Facebook

Twitter

Criteo

Google

SIEĆ SPOŁECZNOŚCIOWA MYWORLD

Po dokonaniu rezerwacji z Hostelworld.com, zostanie dla Państwa automatycznie utworzone konto MyWorld. MyWorld to sieć społecznościowa o podróżach, pozwalająca na przeglądanie, zmianę lub anulowanie rezerwacji, kontakt z innymi podróżującymi, wystawianie recenzji, przesyłanie zdjęć, dzielenie się poradami dotyczącymi podróży oraz planowanie przyszłych wycieczek. Po dokonaniu pierwszej rezerwacji z Hostelworld.com otrzymają Państwo szczegóły dotyczące nazwy użytkownika MyWorld oraz hasło. Nazwę użytkownika, hasło oraz dane osobowe można zmienić w każdej chwili, logując się do swojego konta.

Przegląd Ustawień na koncie Hostelworld będzie automatycznie pokazywać twoje zdjęcie profilowe i imię obok każdej wystawionej recenzji. Możesz zmienić tę konfigurację w każdej chwili logując się na swoje konto. Jeżeli wybrałeś opcje aby nie pokazywać swojego imienia i zdjęcia profilowego, twoje recenzje będa zawierały jedynie typ podróży.

RECENZJE

Oferujemy Państwu możliwość zamieszczenia recenzji obiektów zarezerwowanych za pośrednictwem naszej strony. W przypadku wystawienia recenzji, możemy ją umieścić na naszych stronach internetowych oraz w wybranych witrynach partnerskich.

PRAWO DO WGLĄDU I DOKONYWANIA ZMIAN

Mają Państwo prawo żądania kopii posiadanych przez nas informacji o Państwu (za co możemy żądać niewielkiej opłaty) oraz poprawy nieprawidłowych informacji. W przypadku chęci skorzystania z tych praw, prosimy o kontakt pod adresem customerservice@hostelworld.com

OGRANICZENIE I WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

HOSTELWORLD.COM, DYREKTORZY, PRACOWNICY, USŁUGODAWCY ORAZ AGENCI, SPÓŁKI STOWARZYSZONE LUB INNI PRZEDSTAWICIELE ORAZ ICH PODMIOTY DOMINUJĄCE I ZALEŻNE NIE PONOSZĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WSZELKIE ROSZCZENIA, NAGŁE WYPADKI, ŻĄDANIA, PODSTAWY POWÓDZTWA, SZKODY, STRATY, KOSZTY, W TYM BEZ OGRANICZEŃ, ROZSĄDNE KOSZTY OBSŁUGI PRAWNEJ ORAZ KOSZY POSTĘPOWANIA WYNIKAJĄCE Z LUB POWSTAŁE W ZWIĄZKU Z KORZYSTANIEM ORAZ/LUB ROZPOWSZECHNIANIEM PAŃSTWA DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z NINIEJSZĄ POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ORAZ NA PAŃSTWA ZGODĘ.

ZMIANY OŚWIADCZENIA O PRYWATNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWIE

Hostelworld.com zastrzega sobie prawo, według własnego uznania, do zmiany powyższego Oświadczenia o Prywatności i Bezpieczeństwie w dowolnym czasie. Należy regularnie sprawdzać tę politykę prywatności w kierunku wszelkich zmian. Jednakże, w przypadku gdy zmiany mogłyby w istotny sposób zmienić sposób wykorzystywania danych osobowych, będą one podlegały Państwa uprzedniej zgodzie.

Mobilna aplikacja Hostelworld

Rezerwuj w dowolnym miejscu i czasie korzystając z nowej aplikacji mobilnej Hostelworld

Wyszukuj i rezerwuj wybierając z ponad 33 000 obiektów noclegowych w ponad 170 krajach z dowolnego miejsca.

Zaloguj Się, Aby Otrzymywać Biuletyn

Wysyłamy Twoje dane

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera!

Subskrybuj nasz newsletter, aby otrzymywać najlepsze oferty zakwaterowania i nowości bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.